Neler Yapıyoruz?

Neler Yapıyoruz?

Bilimsel İş Birliği Platformu, 2017 yılından beri bilim insanları arasında bilimsel faaliyetlere yönelik iş birliği yapılmasını sağlamak ve böylece akademik alanda kolektif çalışma kültürünün gelişimini desteklemek amacıyla hayata geçirilen sivil bir inisiyatiftir.

Bugüne kadar Platformumuz koordinasyonunda onlarca editörlü uluslararası kitap yayınladık, uluslararası destekli projeler gerçekleştirdik ve iki uluslararası kongre düzenledik. Bu faaliyetlerimizde yüzlerce bilim insanının nitelikli bilimsel iş birlikleri yapmalarını sağlayarak ülkemizde biliminin gelişimine katkı sunmaya çalıştık.

Platformumuzun kapasitesi ve yaptığımız işlerin niteliği her geçen gün giderek artmakta. Örneğin Springer Nature, Nova Science Publisher, Palgrave MacMillan, Clarivate Analytics ve Elsevier gibi dünyanın önde gelen bilimsel eksenli şirketleri ile çalışıyor, dünyanın en büyük bilimsel iş birliği programı olan European Scientific Collaboration Project (EUSCP) ile kurumsal iş birliği yapıyor ve Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzman Hekimleri Derneği (HEMUD), Türk Yoğun Bakım Derneği (TYBD), Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD) gibi ülkemizin saygın bilimsel STK’ları ile etkinlikler düzenliyoruz.

Siz de Platformumuz bünyesinde hayata geçirilen faaliyetlerde yer almak isterseniz web sitemizdeki duyurularımızı takip edebilir, Telegram kanalımıza abone olabilir, iletişim formumuzu doldurabilir ya da bilgi@bilimselisbirligi.org adresine eposta gönderebilirsiniz.

Shape Shape

00+

Uluslararası
Kitap

00+

€ Proje
Desteği

00+

Uluslararası Kitap Bölümü

00

Dünya
Kongresi

Shape Shape


Kurumsal İş Birliklerimiz